Kwoty subwencji publicznej i zyski z urzędu startu w PIT dla gmin, powiatów i województw w centralnym kwartale 2020 r.

Kwoty subwencji publicznej i zyski z urzędu startu w PIT dla gmin, powiatów i województw w centralnym kwartale 2020 r.

30 kwietnia, 2020 0 przez Doradca GSM

Kwoty subwencji publicznej i zyski z urzędu startu w PIT dla gmin, powiatów i województw w wczesnym kwartale 2020 r. Ministerstwo Finansów opublikowało wiadomość o kwotach subwencji wszystkiej na 2020 r. dla gmin, powiatów i województw i sposobach przeznaczonych na rachunki jednostek samorządu terytorialnego za pierwszy kwartał 2020 roku. Warto sobie zapamiętać zwłaszcza kwoty przychodów z urzędu PIT, ponieważ w tekście nieuchronnego wstrząsu w samorządowych finansach pewno się okazać, że przez pewien czas całych nie zobaczymy.

Wiedzę o kwotach subwencji wszystkiej na 2020 r. dla gmin, powiatów i województw i sposobach przeznaczonych na rachunki jednostek samorządu terytorialnego za pierwszy kwartał 2020 r. Ministerstwo Finansów podało na własnej właściwości internetowej. W opublikowanych zestawieniach dane są kwoty części oświatowej i popularni równoważącej subwencji ogólnej (wykonanie w I kwartale i porządki na wszystek rok 2020), dochody JST z urzędu startu w podatku dochodowym od osób fizycznych, a także wpłatach na strona równoważącą subwencji ogólnej (wykonanie w I kwartale i porządki na wszystek rok 2020).

Opublikowane przez resort dane umieszczamy w pełnie w terenie „multimedia”. W tekście spowodowanego przez epidemię tąpnięcia w ziemi dodatkowo jego nieuchronnych skutków dla dochodów samorządów, warto zwrócić opinię na zdobyte przez nie w wczesnym kwartale zyski z PIT (w obecnym momencie skutki ekonomiczne epidemii nadal nie ukazały się w dużej rozciągłości, gdyż do połowy marca gospodarka normalnie funkcjonowała), gdyż może się okazać, że wzięcie ich na podobnym poziomie w pozostałych kwartałach prawdopodobnie stanowić wybitnie złożone, czy nawet niemożliwe.

– Tak no to, co się w obecnej chwili dzieje, przypomina jazdę na rowerze, kiedy ktoś daje nam patyk w wysokie koło. Nagle lecimy, nadal nie spadliśmy, nic nas dotąd nie boli, ale za chwilę ten upadek nastąpi – tak obrazowo opisywał tą sytuację prezydent Białegostoku, Tadeusz Truskolaski.

A to zatrzymując się tej metafory, przed nieuchronnym upadkiem do budżetu Wrocławia tytułem dochodów PIT w wczesnym kwartale obecnego roku trafiło 248,6 mln zł, Bydgoszczy – 87,6 mln zł, Lublina – 88,5 mln zł, Łodzi – 196,8 mln zł, Krakowa – 301,8 mln zł, 1,046 mld zł, Opola – 39,2 mln zł, Rzeszowa – 51,7 mln zł, Białystoku – 73,8 mln zł, Gdańska – 158,6 mln zł, Katowic – 98,4 mln zł, Kielc – 51 mln zł, Olsztyna – 47 mln zł, Zielonej Góry – 195,7 mln zł, Poznania – 203,5 mln zł, Szczecina – 105,8 mln zł.

W części lipca powinniśmy jednak dowiedzieć się, jak niebezpieczny będzie ten prognozowany przez prezydenta Truskolaskiego „upadek”.

zobacz również Kwoty subwencji ogólnej i dochody z tytułu udziału w PIT dla gmin, powiatów i województw w pierwszym kwartale 2020 r.

0 0 votes
Daj ocenę